Pareri SPA Militari

ina

Pareri SPA Militari

Mesajde ina » 17 Ian 2015, 22:03

Buna seara.

Ce parere aveti despre SPA Militari ? Am fost sa cer informatii despre oferta si mi s-a raspuns cu un ton f impertinent, de catre receptionera. A folosit un ton nicidecum amabil sau macar normal, ci vorbea f tare si "de sus". Mai mult de atat, eu am intrebat-o frumos si normal care este pretul abonamentului PT LOCATARI, iar ea mi-a raspuns cu acelasi ton de repros si respingator ca nu exista diferenta intre locatari si ceilalti, ca preturile sunt la fel pt toata lumea ! Dupa ce am consultat pliantul, i-am argumentat ceea ce sustinusem, iar ea mi-a raspuns aproape tipand ca eu nu am intrebat "pt locatari" , desi eu asta intrebasem ! Problema, ma rog, nu e ceea ce a zis neaparat, ci cum a zis ! Tonul f imperativ, poruncitor, arogant. Cu atitudinea asta ii poate spune si un psiholog, clientul este indepartat, nicidecum atras. In timp ce eram acolo, am observat cum i-a vorbit unui domn, care a intrebat politicos cat are de platit, pt cat a stat, iar ea i-a spus pe acelasi ton poruncitor si total respingator pretul . Domnul respectiv a intrebat daca nu este 10 lei sedinta, iar ea aproape a tipat ca domnul a stat 1h si 15 min, si pretul nu este pe sedinta, ci este pe ora. Tonul este total neprofesionist, eu ca si potential client, m-am simtit total respinsa, in nici un caz atrasa, macar tratata amabil. Senzatia a fost de cum sa plec mai repede de acolo... Nici nu ma mir de ce avea sala goala si in week-end... Eu totusi tot vreau sa iau abonament, dar sa nu ma mai intampine o asa caricatura , care imi strica ziua. Clientii trebuie atrasi, intampinati frumos, nicidecum respinsi. Daca atitudinea ei este ok , de ce erau 2 oameni in toata sala, si la piscina 1 singur ? Dupa ce am plecat de acolo, am auzit si niste oameni nemultumiti.
Am vrut doar sa-mi exprim parerea, si sa intreb daca mai este cineva in situatia asta, pt ca pur si simplu m-am intors socata, nu am mai fost tratata absolut nicaieri la modul asta.
Multumesc .

O seara buna !

MrV
Proprietar MR

Re: Pareri SPA Militari

Mesajde MrV » 17 Ian 2015, 22:18

Depinde care din ele. Eu am avut abonament la SPA vechi si am avut reducerea pentru locatarii MR plus am mers cu copilul care e pana in 7 ani si a intrat gratuit.

Daca e vorba de Wellness....nu cunosc care sunt conditiile acolo. La cel vechi nu am mai fost de vreo doua luni. Nu stiu daca s-a mai schibat ceva acolo.

Cat am fost eu nu am avut probleme cu personalul. Au existat situatii in care puteau fi mai amabili dar nimic dramatic.
Failure lies not in falling down. Failure lies in not getting up!

tibic

Mesajde tibic » 19 Apr 2015, 17:50

Astazi in piscina de la wellness militari residence s-au aruncat prin luminatorul de sus (are termopane cu manerele pe exterior) pietre. Intamplrea nefericita a facut sa fie lovit un flacau in umar, destul de urat. Pe fundul piscinei se mai vedeau cateva pietre. ImagineImagineImagineImagine

Am plecat val vartej si ne gandim serios sa renuntam la abonamente.

Sent from my iPhone using Tapatalk

MrV
Proprietar MR

Mesajde MrV » 19 Apr 2015, 19:16

Nasol moment.
Daca iti pica chiar si o piatra mai mica in cap de la inaltimea aia....ala esti.

tibic

Pareri SPA Militari

Mesajde tibic » 19 Apr 2015, 21:20

Da, la flacaul respecriv s-a cam rupt fasul si ce m-a surprins cel mai rau a fost faptul ca fetele de la receptie in loc sa puna mana pe trusa de prim ajutor sa ii dezinfecteze locul l-au trimis la plimbate. Rusinicaaa!!!!

Eu zic ca ar prinde bine un semnal de alarma chiar pe siteul militari residence.

MrV
Proprietar MR

Mesajde MrV » 19 Apr 2015, 21:36

http://mresidence.ro/accident-periculos ... -militari/

E si in newsletterul care va fi trimis in urmatoarele zile.

Mi se pare o situatie foarte periculoasa. Eu am mers cu fiica mea la spa militari vechi. Parca si ei au acelasi risc. Chiar imi scapa acum. O sa ma uit cand mai trec prin zona.
Totusi....asa ceva nu ar fi trebuit sa se intample!!

MrV
Proprietar MR

Mesajde MrV » 19 Apr 2015, 22:34

Plus e nevoie sa fii competent ca sa actionezi in astfel de situatii si sa sa stii ce e aia trusa de prim ajutor. Sau poate nu au.

Oricum ar fi trebui sa aiba personal dedicat asa cum au alte locatii de genul

Înapoi la “Intrebari & Raspunsuri”